środa, 19 września 2012

Rozwikłania IBM Storwize v3500



Zasoby dyskowe, bez względu na to, ile byśmy ich w towarzystwu mieli, przylegają do tych mień, których nam zawsze będzie za drobno. Gospodarcza ekonomika zapasami i obniżenia w przydziale zasobów użytkownikom i ustrojom dopuszczają osiągnąć wymierne owoce, lecz równie doniosłe jest wykorzystanie technik aprobującej bez porażek na sprawności zachować rejon na dyskach.

Rozwikłania IBM Storwize v3500 wyposażone pozostały w mechanizm nadalokacji, czyli techniki thin provisioning. Umożliwia on zdobycie ekonomizacji miejsca i konkretnych przewagi biznesowych z tym z zespolonych, czyli redukcję kosztów na nośniki pewne napełniające ojczyzna. Dzięki IBM Storwize v3500 v3500 mechanizm thin provisioning moglibyśmy wdrożyć faktycznie w każdym ojczyzn dyskowej podłączonej do nowatorskiego urządzenia IBM. Dotyczy to także mechanizmu odzyskiwania zer, który jest też na wszelakiej maszynie.

Przyrost doz podarowanych wymusza na towarzystwach powiększanie pamięci dużej. Obniżka potrzebnej powierzchni dyskowej nawet o kilkanaście procentów może przynieść wymierne ekonomizacyj. Informacje o kalkulowanym przyroście żądania na powierzchnię dyskową zdobyte na bazie informacji od jeżdżących IBM.

Nadalokacja - thin provisioning dopuszcza na przydzielenie ustrojom i użytkownikom potężniejszej kubaturze (soft) aniżeli jest dzisiaj dostępna (kubatura hard). W efekcie można w ten sposób zachować około 20% powierzchni dyskowej, a w niektórych losach nawet więcej. Przeznaczanie lokalizacyj dyskowej w ten sposób zapobiega zbędnej rezerwacji zasobów "na zasób" i niezdolnemu gospodarowaniu lokalizacją dyskową.

Po zaimplementowaniu thin provisioning wszelkie zrobione tomy dyskowe są tzw. luźnymi woluminami w przykładu thin provisioning. Określa to, że wykonywalne jest przydzielenie programowi operatywnemu większej kubaturze (soft) niż de facto jest dla niego dostępna (przepustowość hard). Graficzny interfejs administrujący przestrzenią dyskową umożliwia użyteczne zarządzanie każdymi ustępliwymi woluminami i tzw. Storage Poolami. Dzięki temu narzędziu można np. dynamicznie, z pomocą suwaka retransmitować wymiar osiągalnych nośników spójnych.

Z artykułu doświadczania interesu mechanizm nadalokacji zezwala na przydział pojedynczym programom czy placówkom biznesowym takiej powierzchni dyskowej, którą sam zeznaje na własne wymagania. W rzeczywistości, ponieważ najczęściej deklaracje te znacznie wykraczają naturalne wymagania użytkowników w tradycyjnych układach osieroconych mechanizmu thin provisioning, wiele lokalizacyj dyskowej zostaje niewykorzystane. Dzięki nadalokacji można zapobiec spustoszeniu i więcej skutecznie kosztowo wypracować ojczyzny dyskowe. Oczywiście należy także wspominać, że administrator ma zupełną kontrolę nad zaalokowaną przestrzenią dyskową i gdy nadalokowane tereny startują się niebezpiecznie rozrastać, jest monitowany i może na czas podjąć stosowne funkcjonowanie.

Odzyskiwanie zer - utylizacja zasobów
Pozostałym zasadniczym mechanizmem użytkowanym w najświeższych zwolnieniach IBM Storwize v3500 jest tzw. mechanizm Zero Reclaim, czyli odzyskiwania "zer". W wielkim uproszczeniu polega on na oswobodzeniu powierzchni dyskowej zaprzątanej przez spadki powtarzającego się ciągu wiadomości, czyli tzw. zer. Tego rodzaju informacja rejestrowana jest często w surowcach multimedialnych - portretach czy dźwięków. Powtarzające się protokoły "obojętne" są przez ustrój określane przy protokóle i nie pochłaniają niekoniecznie przestrzeni. Storwize v3500 "pamięta" o tym, że spadek pozostał ułatwiony i przy reprodukowaniach tajemnych danych "nadaje" je do odczytywanych sukcesji. W ten sposób wykonalne jest odebranie dosyć rozległej przestrzeni widocznie wykorzystanej na wiadome i możliwe zalety biznesowe z wdrożenia techniki Storwize v3500.

Szybszy wjazd do tajemnych danych

Według studiowań Storage Performance Council, technika Easy Tier zapewnia potrójny postęp prędkości przekazywania wiadomych w tradycyjnych, najtańszych nośnikach SATA przemieszanych z pewną cyfrą droższych dysków SSD. Mechanika ta dostępna jest współcześnie jedynie w rozkładaniach DS8000 albo rozwikłaniu SAN Volume Controller, jednakże już niebawem zapoczątkowana zostanie do kolejnych ustrojstw z sukcesji Storwize v3500.

Easy Tier jest technologią opartą na kooperacji tradycyjnych nośników mocnych (HDD), czyli ustrojstw Serial Advanced Technology Attachment (SATA) albo Enterprise Fibre Channel (FC) jak również dysków pionierskich wytworzonych w inżynierii Solid State Disk (SSD). Parametry szablonowych dysków SSD, zwłaszcza te dotyczące protokółu, mogą być dodatkowo znacznie przestawione dzięki skorzystaniu obrębów pamięci cache. Poniższa tabela ilustruje dywergencje wydajnościowe dysków SSD i HDD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz