środa, 19 września 2012

Dyski Storwize V3500



Jak zaoszczędzić rejon na dyskach IBM Storwize v3500?



Zasoby dyskowe, bez względu na to, ile byśmy ich w przedsięwzięciu mieli, zaliczają się do tych towarów, jakich nam zawsze będzie za ciasno. Gospodarna ekonomika zasobami i zredukowania w przydziale zasobów użytkownikom i układom zezwalają otrzymać wymierne wytwory, jednak jednakowo fundamentalne jest skorzystanie techniki sankcjonującej bez opłat na sprawności ochronić obszary na nośnikach.

Wyjścia IBM Storwize v3500 inwestowane zostały w mechanizm nadalokacji, czyli mechanik thin provisioning. Zapewnia on dostanie gospodarności obszaru i konkretnych zalety biznesowych z tym z połączonych, czyli obniżkę wydatków na nośniki masywne pełniące ojczyzna. Dzięki IBM Storwize v3500 v3500 mechanizm thin provisioning potrafimy wdrożyć właściwie w wszelkiej matrycy dyskowej podłączonej do odkrywczego ustrojstwa IBM. Dotyczy to także mechanizmu odzyskiwania zer, który jest także na każdej maszynie.

Postęp sumy wiadomych zmusza na przedsięwzięciach wzmożenie pamięci masowej. Redukcja koniecznej lokalizacyj dyskowej nawet o kilkanaście procent może sprowadzić wymierne ekonomizacji. Wiadome o wymierzanym rozwoju zamówienia na powierzchnię dyskową dosięgane na bazie wiadomości od podróżnych IBM.


Nadalokacja - skuteczne zlecanie lokalizacją dyskową

Nadalokacja - thin provisioning dopuszcza na przydzielenie programom
i użytkownikom ogromniejszej kubatur (soft) aniżeli jest aktualnie osiągalna (przepustowość hard). W efekcie można w ten sposób uratować około 20% powierzchni dyskowej, a w niektórych wypadkach nawet więcej. Wyznaczanie lokalizacji dyskowej w ten sposób zapobiega przesadnej przedsprzedaży zapasów "na zapas" i niesprawnemu gospodarowaniu powierzchnią dyskową.

Po zaimplementowaniu thin provisioning wszelkie czynione woluminy dyskowe są tzw. rzadkimi woluminami w schemacie thin provisioning. Określa to, że realne jest przydzielenie ustrojowi operatywnemu ogromniejszej kubatury (soft) aniżeli de facto jest dla niego dostępna (przepustowość hard). Graficzny interfejs dysponujący powierzchnią dyskową zapewnia komfortowe wymierzanie wszelkimi osiągalnymi woluminami i tzw. Storage Poolami. Dzięki temu narzędziu można np. dynamicznie, z podporą suwaka przekształcać format dostępnych nośników wynikłych.

Z artykułu pojmowania interesu mechanizm nadalokacji zezwala na przydział pojedynczym ustrojom czy jednostkom biznesowym takiej lokalizacyj dyskowej, jaką sam melduje na osobiste konieczności. W rzeczywistości, bowiem zawsze deklaracje te znacznie przewyższają prawdziwe konieczności użytkowników w tradycyjnych ustrojach osieroconych mechanizmu thin provisioning, mnogo lokalizacji dyskowej zostanie niewykorzystane. Dzięki nadalokacji można zapobiec pustkowiu i więcej efektywnie kosztowo wypracować ojczyzny dyskowe. Naturalnie należy także pamiętać, że administrator ma całą inspekcję nad zaalokowaną lokalizacją dyskową i gdy nadalokowane rejony startują się niepewnie rozrastać, jest wykładany i może na czas podjąć przydatne postępowanie.

Odzyskiwanie zer - utylizacja zasobów

Odrębnym fundamentalnym mechanizmem używanym w najświeższych rozpięciach IBM Storwize v3500 jest tzw. mechanizm Zero Reclaim, czyli odzyskiwania "zer". W wysokim ułatwieniu polega on na obronieniu lokalizacji dyskowej plombowanej przez legaty powtarzającego się przeciągu danych, czyli tzw. zer. Tego gatunku wiadomość notowana jest często w towarach multimedialnych - wizerunkach czy dźwięku. Powtarzające się spadki "neutralne" są przez układ symbolizowane przy protokole i nie absorbują niepotrzebnie powierzchni. Storwize v3500 "wspomina" o tym, że protokół był uproszczony i przy przetłumaczeniu wiadomych "dopisuje" je do odczytywanych serii. W ten sposób wykonywalne jest odzyskanie raczej masowej przestrzeni zewnętrznie wykorzystanej na wiadome i praktyczne przewagi biznesowe z wdrożenia technik Storwize v3500.

Szybszy zasięg do podarowanych

Według sprawdzań Storage Performance Council, mechanika Easy Tier umożliwia troisty rozwój prędkości wysyłania podarowanych w tradycyjnych, najtańszych nośnikach SATA przemieszanych z pewną wielkością droższych dysków SSD. Technika ta dostępna jest aktualnie jedynie w rozwikłaniach DS8000 lub rozwikłaniu SAN Volume Controller, jednak już niebawem zapoznana zostanie do kolejnych ustrojstw z sekwencji Storwize v3500.

Easy Tier jest technologią opartą na współpracy tradycyjnych dysków pewnych (HDD), czyli urządzeń Serial Advanced Technology Attachment (SATA) albo Enterprise Fibre Channel (FC) jak również dysków prekursorskich stworzonych w technice Solid State Disk (SSD). Parametry konwencjonalnych nośników SSD, zwłaszcza te dotyczące spadku, zdołają być jednocześnie znacznie ulepszone dzięki wykorzystaniu areałów pamięci cache. Poniższa tabela ilustruje dywergencje wydajnościowe nośników SSD i HDD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz